Gandbol 2000 yilgi Yozgi Olimpiya o'yinlari - erkaklar musobaqasida - Handball at the 2000 Summer Olympics – Mens tournament - Wikipedia
Turnir tafsilotlari | |
---|---|
Mezbon mamlakat | Avstraliya |
Sanalar | 16-30 sentyabr |
Jamoalar | 12 (5 ta konfederatsiyadan) |
Joy (lar) | 2 (1 mezbon shaharda) |
Yakuniy pozitsiyalar | |
Chempionlar | Rossiya (Birinchi sarlavha) |
Ikkinchi o'rin egasi | Shvetsiya |
Uchinchi o'rin | Ispaniya |
To'rtinchi o'rin | Yugoslaviya |
Turnir statistikasi | |
Uchrashuvlar | 44 |
Gollar urildi | 2252 (Har bir o'yin uchun 51,18) |
Eng yaxshi to'purar (lar) | Stefan Lövgren (51 ta gol) |
← Oldingi |
The erkaklar gandboli musobaqa, ikkita tadbirdan biri 2000 yilgi yozgi Olimpiada o'yinlarida gandbol, yilda Sidney, bo'lib o'tdi Gumbaz (Sidney olimpiya parki ) dastlabki bosqich, chorak final, yarim final va medallar uchun o'yinlar paytida. Ushbu musobaqada o'n ikki terma jamoa o'rtasida taqsimlangan jami 180 nafar futbolchi ishtirok etdi.[1]
Medalchilar
Malaka
Malaka o'rtacha | Sana | Xost | Bo'sh ish o'rinlari | Malakali |
---|---|---|---|---|
Uy egasi millat | 1993 yil 24 sentyabr | Monte-Karlo | 1 | Avstraliya |
1999 yilgi jahon chempionati | 1999 yil 1–15 iyun | Misr | 7 | Shvetsiya Rossiya Yugoslaviya Ispaniya Germaniya Frantsiya Misr |
1999 yil Panamerika o'yinlari | 1999 yil 31 iyul - 7 avgust | Vinnipeg | 1 | Kuba |
Afrika saralash turniri | 1999 yil 15-18 oktyabr | Kotonu | 1 | Tunis |
2000 yilgi Evropa chempionati | 21-30 yanvar 2000 yil | Xorvatiya | 1 | Sloveniya |
2000 yilgi Osiyo chempionati | 25-30 yanvar 2000 yil | Kumamoto | 1 | Janubiy Koreya |
Jami | 12 |
Otryadlar
Dastlabki bosqich
Hamma vaqt mahalliy (UTC + 10 ).
A guruhi
Pos | Jamoa | Pld | V | D. | L | GF | GA | GD | Pts | Malaka |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rossiya | 5 | 4 | 0 | 1 | 129 | 121 | +8 | 8 | Chorak final |
2 | Germaniya | 5 | 3 | 1 | 1 | 128 | 113 | +15 | 7 | |
3 | Yugoslaviya | 5 | 3 | 0 | 2 | 130 | 127 | +3 | 6[a] | |
4 | Misr | 5 | 3 | 0 | 2 | 122 | 115 | +7 | 6[a] | |
5 | Janubiy Koreya | 5 | 1 | 1 | 3 | 128 | 131 | −3 | 3 | 9-o'rin uchun o'yin |
6 | Kuba | 5 | 0 | 0 | 5 | 128 | 158 | −30 | 0 | 11-o'rin uchun o'yin |
Manba:[iqtibos kerak ]
Izohlar:
Izohlar:
16 sentyabr 2000 yil 09:30 | Germaniya | 30–20 | Kuba | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Gallego, Lamas (ESP ) |
Kretzmar 7 | (15–11) | Suares, Urios 6 | ||
3× 5× | 3× 5× |
16 sentyabr 2000 yil 14:30 | Yugoslaviya | 25–24 | Janubiy Koreya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Xansson, Olsson (SWE ) |
Butulija, Yovanovich 6 | (12–10) | Paek, Yun K-lar. 6 | ||
2× 4× 1× | 3× 2× |
16 sentyabr 2000 yil 19:30 | Rossiya | 22–21 | Misr | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Kohout, Dolejš (CZE ) |
Koksharov 7 | (15–7) | Avad 6 | ||
3× 4× | 3× 2× |
18 sentyabr 2000 yil 09:30 | Janubiy Koreya | 24–24 | Germaniya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Kalin, Korich (SLO ) |
Yun K-lar. 11 | (13–11) | Shvartser 6 | ||
3× 5× | 4× 6× |
18 sentyabr 2000 yil 14:30 | Misr | 22–25 | Yugoslaviya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Gallego, Lamas (ESP ) |
Moemen 9 | (14–11) | Shrbich 6 | ||
2× 1× | 4× 7× |
18 sentyabr 2000 yil 19:30 | Kuba | 26–31 | Rossiya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Nachevski, Nachevski (MKD ) |
Urios 6 | (14–15) | Filippov 12 | ||
3× 7× 1× | 4× 6× 1× |
20 sentyabr 2000 yil 11:30 | Rossiya | 26–24 | Janubiy Koreya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Garsiya, Moreno (FRA ) |
Voronin 7 | (9–11) | Paek 12 | ||
3× 6× 1× | 3× 5× |
20 sentyabr 2000 yil 14:30 | Misr | 29–26 | Kuba | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Klyukso, Lekrinski (HUN ) |
Zaky 8 | (12–11) | Urios 8 | ||
3× 3× | 2× 4× |
20 sentyabr 2000 yil 21:30 | Yugoslaviya | 22–28 | Germaniya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Øie, Xogsnes (YO'Q ) |
Knejevich 5 | (11–13) | Kehrmann 7 | ||
4× 3× | 2× 5× |
22 sentyabr 2000 yil 09:30 | Janubiy Koreya | 21–28 | Misr | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Øie, Xogsnes (YO'Q ) |
Paek, Yun K-lar. 7 | (8–15) | Avad, Zaky 6 | ||
3× 2× | 3× 2× |
22 sentyabr 2000 yil 11:30 | Yugoslaviya | 33–26 | Kuba | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Boye, Jensen (DEN ) |
uchta o'yinchi 6 | (16–10) | Urios 7 | ||
3× 9× 1× | 3× 6× 1× |
22 sentyabr 2000 yil 19:30 | Germaniya | 25–23 | Rossiya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Gallego, Lamas (ESP ) |
Roos 6 | (11–15) | Filippov 7 | ||
3× 8× | 3× 3× |
24 sentyabr 2000 yil 11:30 | Kuba | 28–35 | Janubiy Koreya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Kalin, Korich (SLO ) |
Urios 9 | (13–15) | Yun K-lar. 8 | ||
3× 3× | 3× 3× |
24 sentyabr 2000 yil 16:30 | Germaniya | 21–22 | Misr | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Xansson, Olsson (SWE ) |
Kehrmann, Von Behren 5 | (11–8) | Al-Nil 5 | ||
3× 2× | 3× 6× 1× |
24 sentyabr 2000 yil 21:30 | Rossiya | 27–25 | Yugoslaviya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Garsiya, Moreno (FRA ) |
Koksharov, Voronin 8 | (14–12) | Butulija, Shrbich 6 | ||
3× 3× | 3× 2× |
B guruhi
Pos | Jamoa | Pld | V | D. | L | GF | GA | GD | Pts | Malaka |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Shvetsiya | 5 | 5 | 0 | 0 | 155 | 121 | +34 | 10 | Chorak final |
2 | Frantsiya | 5 | 3 | 1 | 1 | 120 | 104 | +16 | 7 | |
3 | Ispaniya | 5 | 3 | 0 | 2 | 144 | 126 | +18 | 6 | |
4 | Sloveniya | 5 | 2 | 1 | 2 | 137 | 127 | +10 | 5 | |
5 | Tunis | 5 | 1 | 0 | 4 | 111 | 117 | −6 | 2 | 9-o'rin uchun o'yin |
6 | Avstraliya (H) | 5 | 0 | 0 | 5 | 106 | 178 | −72 | 0 | 11-o'rin uchun o'yin |
16 sentyabr 2000 yil 11:30 | Frantsiya | 24–24 | Sloveniya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Øie, Xogsnes (YO'Q ) |
uchta o'yinchi 6 | (9–11) | Pungartnik 6 | ||
2× 5× | 2× 3× |
16 sentyabr 2000 yil 16:30 | Ispaniya | 24–22 | Tunis | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Nachevski, Nachevski (MKD ) |
Dujshebaev 7 | (12–10) | Ben Amor 6 | ||
3× 7× 1× | 3× 5× |
16 sentyabr 2000 yil 21:30 | Shvetsiya | 44–23 | Avstraliya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Klyukso, Lekrinski (HUN ) |
Frantsen 8 | (23–12) | Yomon 5 | ||
3× 2× | 3× 1× |
18 sentyabr 2000 yil 11:30 | Tunis | 17–20 | Frantsiya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Chung, Lim (KOR ) |
uchta o'yinchi 4 | (11–11) | uchta o'yinchi 4 | ||
3× 3× | 2× 3× |
18 sentyabr 2000 yil 16:30 | Avstraliya | 23–39 | Ispaniya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Bojsen, Anusich (AQSH ) |
Yomon 5 | (7–17) | Gidxosa 10 | ||
2× 5× | 2× 3× |
18 sentyabr 2000 yil 21:30 | Sloveniya | 30–32 | Shvetsiya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Kohout, Dolejš (CZE ) |
Puc 7 | (17–12) | Lövgren 10 | ||
3× 6× 3× | 3× 3× |
20 sentyabr 2000 yil 09:30 | Shvetsiya | 27–18 | Tunis | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Litvinov, Xudoerko (RUS ) |
Lövgren 10 | (13–11) | Ben Amor 6 | ||
3× 5× | 3× 3× |
20 sentyabr 2000 yil 16:30 | Avstraliya | 20–33 | Sloveniya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Chung, Lim (KOR ) |
Groenintwoud 5 | (9–14) | Yovichich 8 | ||
3× 2× | 1× 1× |
20 sentyabr 2000 yil 19:30 | Ispaniya | 23–25 | Frantsiya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Boye, Jensen (DEN ) |
Gidxosa 7 | (11–11) | Fernandes 7 | ||
3× 4× | 3× 6× |
22 sentyabr 2000 yil 14:30 | Tunis | 34–24 | Avstraliya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Mariich, Gardinovachki (YUG ) |
M. Madi 8 | (15–11) | Groenintwoud 6 | ||
3× 3× | 3× 4× |
22 sentyabr 2000 yil 16:30 | Ispaniya | 31–28 | Sloveniya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Litvinov, Xudoerko (RUS ) |
uchta o'yinchi 5 | (17–13) | Lubej 9 | ||
3× 5× | 3× 3× |
22 sentyabr 2000 yil 21:30 | Frantsiya | 23–24 | Shvetsiya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Nachevski, Nachevski (MKD ) |
Fernandes, Kervadek 7 | (11–9) | uchta o'yinchi 5 | ||
3× 3× | 3× 4× |
24 sentyabr 2000 yil 09:30 | Sloveniya | 22–20 | Tunis | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Boye, Jensen (DEN ) |
Pungartnik 7 | (9–12) | M. Madi 7 | ||
3× 4× | 3× 5× |
24 sentyabr 2000 yil 14:30 | Frantsiya | 28–16 | Avstraliya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Salim, Xasan (TUZ ) |
Joulin 7 | (13–7) | Yomon 5 | ||
3× 1× | 2× 2× |
24 sentyabr 2000 yil 19:30 | Shvetsiya | 28–27 | Ispaniya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Kohout, Dolejš (CZE ) |
Lövgren 7 | (13–14) | Gidxosa 8 | ||
2× 8× 1× | 3× 7× 1× |
Nokaut bosqichi
Qavs
Chorak final | Yarim final | Oltin medal | ||||||||
26 sentyabr | ||||||||||
Rossiya | 33 | |||||||||
29 sentyabr | ||||||||||
Sloveniya | 22 | |||||||||
Rossiya | 29 | |||||||||
26 sentyabr | ||||||||||
Yugoslaviya | 26 | |||||||||
Frantsiya | 21 | |||||||||
30 sentyabr | ||||||||||
Yugoslaviya | 26 | |||||||||
Rossiya | 28 | |||||||||
26 sentyabr | ||||||||||
Shvetsiya | 26 | |||||||||
Germaniya | 26 | |||||||||
29 sentyabr | ||||||||||
Ispaniya | 27 | |||||||||
Ispaniya | 25 | |||||||||
26 sentyabr | ||||||||||
Shvetsiya | 32 | Bronza medal | ||||||||
Shvetsiya | 27 | |||||||||
30 sentyabr | ||||||||||
Misr | 23 | |||||||||
Yugoslaviya | 22 | |||||||||
Ispaniya | 26 | |||||||||
5-8-o'rin yarim final | 5-o'rin | |||||
29 sentyabr | ||||||
Sloveniya | 22 | |||||
30 sentyabr | ||||||
Frantsiya | 29 | |||||
Frantsiya | 22 | |||||
29 sentyabr | ||||||
Germaniya | 25 | |||||
Germaniya | 24 | |||||
Misr | 18 | |||||
7-o'rin | ||||||
30 sentyabr | ||||||
Sloveniya | 28 | |||||
Misr | 34 |
O'n birinchi o'rin uchun o'yin
26 sentyabr 2000 yil 09:30 | Kuba | 26–24 | Avstraliya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Chung, Lim (KOR ) |
Hardy 7 | (12–9) | Yomon 7 | ||
3× 2× | 3× 4× 1× |
To'qqizinchi o'rin uchun o'yin
26 sentyabr 2000 yil 11:30 | Janubiy Koreya | 24–19 | Tunis | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Tomashevskiy, Adams (AUS ) |
Park M. 6 | (13–7) | A. Madi 6 | ||
3× 2× | 3× 3× |
Chorak final
26 sentyabr 2000 yil 14:30 | Rossiya | 33–22 | Sloveniya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Gallego, Lamas (ESP ) |
Koksharov 7 | (14–9) | Šerbec 6 | ||
3× 3× | 3× 1× |
26 sentyabr 2000 yil 16:30 | Ispaniya | 27–26 | Germaniya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Garsiya, Moreno (FRA ) |
Gidxosa 9 | (11–13) | Kretzmar 6 | ||
3× 3× 1× | 3× 4× |
26 sentyabr 2000 yil 19:30 | Yugoslaviya | 26–21 | Frantsiya | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Boye, Jensen (DEN ) |
Yovanovich, Shrbich 7 | (10–9) | Anketeyl 5 | ||
3× 6× | 3× 3× |
26 sentyabr 2000 yil 21:30 | Shvetsiya | 27–23 | Misr | Pavilion 2, Sidney Hakamlar: Litvinov, Xudoerko (RUS ) |
Vranjes 7 | (14–12) | Zaky 10 | ||
3× 3× | 3× 8× |
5-8-o'rin yarim final
2000 yil 29 sentyabr 09:30 | Sloveniya | 22–29 | Frantsiya | Gumbaz, Sidney Hakamlar: Xansson, Olsson (SWE ) |
Šerbec 6 | (9–17) | G. Gill 7 | ||
3× 3× | 2× 1× |
2000 yil 29 sentyabr 11:30 | Germaniya | 24–18 | Misr | Gumbaz, Sidney Hakamlar: Øie, Xogsnes (YO'Q ) |
Baur, Kehrmann 6 | (10–9) | Xuseyn 6 | ||
2× 4× 1× | 2× 5× 1× |
Yarim final
2000 yil 29 sentyabr 14:30 | Rossiya | 29–26 | Yugoslaviya | Gumbaz, Sidney Hakamlar: Kohout, Dolejš (CZE ) |
Koksharov 9 | (14–15) | Dyukanovich 6 | ||
3× 8× | 3× 6× 1× |
2000 yil 29 sentyabr 16:30 | Ispaniya | 25–32 | Shvetsiya | Gumbaz, Sidney Hakamlar: Nachevski, Nachevski (MKD ) |
Masip, Ortega 6 | (10–15) | Wislander 9 | ||
3× 4× | 3× 9× |
Ettinchi o'rin uchun o'yin
30 sentyabr 2000 yil 14:30 | Sloveniya | 28–34 | Misr | Gumbaz, Sidney Hakamlar: Bojsen, Anusich (AQSH ) |
Pungartnik 11 | (12–18) | uchta o'yinchi 7 | ||
2× 3× | 2× 2× |
Beshinchi o'rin uchun o'yin
30 sentyabr 2000 yil 16:30 | Frantsiya | 22–25 | Germaniya | Gumbaz, Sidney Hakamlar: Salim, Xasan (TUZ ) |
Burdet, Joulin 5 | (11–11) | Baur 7 | ||
3× 6× | 3× 6× 1× |
Bronza medallari uchun o'yin
30 sentyabr 2000 yil 19:30 | Yugoslaviya | 22–26 | Ispaniya | Gumbaz, Sidney Hakamlar: Boye, Jensen (DEN ) |
Milosavlevich, Shrbich 6 | (9–12) | Ortega 7 | ||
3× 7× | 3× 7× |
Oltin medal uchun o'yin
30 sentyabr 2000 yil 21:30 | Rossiya | 28–26 | Shvetsiya | Gumbaz, Sidney Hakamlar: Øie, Xogsnes (YO'Q ) |
Tuchkin 7 | (13–14) | Vranjes 8 | ||
2× 3× | 2× 2× |
Reytinglar va statistik ma'lumotlar
Yakuniy reyting
Rank | Jamoa |
---|---|
Rossiya | |
Shvetsiya | |
Ispaniya | |
4 | Yugoslaviya |
5 | Germaniya |
6 | Frantsiya |
7 | Misr |
8 | Sloveniya |
9 | Janubiy Koreya |
10 | Tunis |
11 | Kuba |
12 | Avstraliya |
Eng yaxshi to'purarlar
| Eng yaxshi darvozabonlarJamoa tomonidan olingan barcha tortishishlarning kamida 20%
|
Adabiyotlar
- ^ "Gandbol 2000 yil Sidneydagi yozgi o'yinlarda: erkaklar gandboli". Sport ma'lumotnomasi. Arxivlandi asl nusxasi 2020 yil 17 aprelda. Olingan 24 mart 2020.