1982 yilgi Hamdo'stlik o'yinlarida Yangi Zelandiya - New Zealand at the 1982 Commonwealth Games
Yangi Zelandiya 1982 Hamdo'stlik o'yinlari | |
---|---|
CGF kod | NZL |
CGA | Yangi Zelandiya Olimpiya va Hamdo'stlik o'yinlari assotsiatsiyasi |
Veb-sayt | www |
yilda Brisben, Avstraliya | |
Raqobatchilar | 113 |
Bayroq ko'taruvchi | Ochilish: Robin Tayt Yopish: |
Medallar 5-o'rin |
|
Rasmiylar | 43 |
Hamdo'stlik o'yinlarining chiqishlari (umumiy nuqtai ) | |
Yangi Zelandiya (qisqartirilgan NZL) tarkibiga 113 raqobatchilar va 43 rasmiylardan iborat jamoani yubordi 1982 Hamdo'stlik o'yinlari bo'lib o'tdi Brisben, Kvinslend, Avstraliya. Ochilish marosimida bayroqdor edi Robin Tayt.
Yangi Zelandiya birinchisidan boshlab barcha o'yinlarda qatnashdi Britaniya imperiyasi o'yinlari 1930 yilda Xemilton, Ontario. Tanlash - bu mas'uliyat Yangi Zelandiya Olimpiya qo'mitasi.
Medallar
Oltin | Kumush | Bronza | Jami | |
---|---|---|---|---|
Yangi Zelandiya | 5 | 8 | 13 | 26 |
Yangi Zelandiya medallar jadvalida 1982 yilda beshinchi o'rinni egallagan.
Oltin
- Neroli Fairhall - Ayollar FITA juftligi
- Anne Audain - Ayollar 3000 m
- Mayk O'Rourke - Erkaklar nayza uloqtirish
- Kreyg Adair - Erkaklar uchun 1 km vaqt sinovi
- Jon Vuli - Erkaklar skeyti
Kumush
- Jon Uoker - Erkaklar 1500 m
- Klem Kaptein, Brayan Fauler, Grem Miller va Myurrey Stil - Erkaklar o'rtasida 4000 m jamoaviy ta'qib
- Maykl Makredmond - Erkaklar sprint
- Rouan Brassi, Morgan Moffat, Denni O'Konnor va Jim Skott - Erkaklar to'rtliklari
- Pearl Dymond, Joys Osborne va Jenni Simpson - Ayollar uchligi
- Reks Xemilton va Barri Vikens - Erkaklar uchun bepul avtomat juftliklar
- Ken Reynfild - Erkaklar 74 kg
- Stiven Rinsfild - Erkaklar engil vazn
Bronza
- Lorraine Moller - Ayollar 1500 m
- Lorraine Moller - Ayollar 3000 m
- Stiven Uolsh - Erkaklar uchun uzunlikka sakrash
- Robin Denton va Stiv Uilson - Aralashtirilgan juftliklar
Boks:
- Kevin Barri - Engil og'ir vazn 75-81 kg
- Stiven Koks, Bler Stokvell va Jek Svart - Erkaklar jamoasida vaqt sinovi
- Myurrey Stil - Erkaklar sprint
- Rojer Sumich - Erkaklar o'rtasida poyga
- Mark Grem - Erkaklar uchun 1 metrga tramplin
- Piter Belliss - Erkaklar o'rtasidagi yakkalik
- Pamela Croad, Kim Dyuar, Melani Jons va Geyl Jonson - Ayollar o'rtasida 4 x 100 metrga erkin uslubda estafeta
- Kris Meddok - Erkaklar o'rtasida 57 kg
- Nayjel Sarjent - Erkaklar 90 kg
Yangi Zelandiya jamoasi
Ushbu bo'lim bo'sh. Siz yordam berishingiz mumkin unga qo'shilish. (2010 yil iyul) |
Shuningdek qarang
- Yangi Zelandiya Olimpiya qo'mitasi
- Hamdo'stlik o'yinlarida Yangi Zelandiya
- 1980 yilgi yozgi Olimpiya o'yinlarida Yangi Zelandiya
- 1984 yilgi yozgi Olimpiya o'yinlarida Yangi Zelandiya