Shot-trek - 2010 yilgi qishki Olimpiya o'yinlarida tezkor konkida uchish - Ayollar 1500 metrga - Short track speed skating at the 2010 Winter Olympics – Womens 1500 metres - Wikipedia
Ayollar 1500 metrga XXI qishki Olimpiya o'yinlarida | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Short-trek uchun piktogramma | |||||||||||||
Joy | Tinch okeani kolizeyasi | ||||||||||||
Sana | 20 fevral | ||||||||||||
Raqobatchilar | 36 18 millatdan | ||||||||||||
Yutuq vaqti | 2:16.993 | ||||||||||||
Medalchilar | |||||||||||||
| |||||||||||||
SHort-trekda tezkor uchish da 2010 yilgi qishki Olimpiya o'yinlari | ||
---|---|---|
500 m | erkaklar | ayollar |
1000 m | erkaklar | ayollar |
1500 m | erkaklar | ayollar |
3000 metrlik estafeta | ayollar | |
5000 metrlik estafeta | erkaklar | |
The ayollar 1500 metrga yilda short-trekda tez uchish da 2010 yilgi qishki Olimpiya o'yinlari 20 fevral kuni bo'lib o'tdi Tinch okeani kolizeyasi.
Natijalar
Issiqlik
Yarim final
Rank | Issiqlik | Ism | Mamlakat | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Li Yun Byul | Janubiy Koreya | 2:24.318 | QA |
2 | 1 | Tania Visent | Kanada | 2:24.742 | QA |
3 | 1 | Sun Linlin | Xitoy | 2:24.777 | QB |
4 | 1 | Xiroko Sadakane | Yaponiya | 2:24.901 | QB |
5 | 1 | Allison Baver | Qo'shma Shtatlar | 2:45.053 | |
6 | 1 | Nina Yevteyeva | Rossiya | 2:25.414 | |
7 | 1 | Marina Georgieva-Nikolova | Bolgariya | 2:25.604 | |
1 | 2 | Erika Xuszar | Vengriya | 2:24.192 | QA |
2 | 2 | Evgeniya Radanova | Bolgariya | 2:24.376 | QA |
3 | 2 | Cho Xa-ri | Janubiy Koreya | 2:35.492 | ADV |
4 | 2 | Ketrin Reutter | Qo'shma Shtatlar | 2:37.060 | ADV |
5 | 2 | Kalyna Roberj | Kanada | 2:47.998 | |
– | 2 | Vang Men | Xitoy | DSQ | |
1 | 3 | Park Seung-salom | Janubiy Koreya | 2:20.859 | QA, Yoki |
2 | 3 | Chjou Yang | Xitoy | 2:21.049 | QA |
3 | 3 | Arianna Fontana | Italiya | 2:21.522 | QB |
4 | 3 | Tatyana Borodulina | Avstraliya | 2:21.617 | QB |
5 | 3 | Valeri Maltais | Kanada | 2:23.722 | |
– | 3 | Kateřina Novotná | Chex Respublikasi | DSQ |
Finallar
B final (tasniflash bosqichi)
Rank | Ism | Mamlakat | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
9 | Arianna Fontana | Italiya | 2:42.801 | |
10 | Sun Linlin | Xitoy | 2:42.960 | |
11 | Tatyana Borodulina | Avstraliya | 2:43.051 | |
12 | Xiroko Sadakane | Yaponiya | 2:43.135 |
A final (medallar davri)
Rank | Ism | Mamlakat | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
Chjou Yang | Xitoy | 2:16.993 | Yoki | |
Li Yun Byul | Janubiy Koreya | 2:17.849 | ||
Park Seung-salom | Janubiy Koreya | 2:17.927 | ||
4 | Ketrin Reutter | Qo'shma Shtatlar | 2:18.396 | |
5 | Cho Xa-ri | Janubiy Koreya | 2:18.831 | |
6 | Erika Xuszar | Vengriya | 2:19.251 | |
7 | Evgeniya Radanova | Bolgariya | 2:19.411 | |
8 | Tania Visent | Kanada | 2:23.035 |
Tashqi havolalar
- 2010 yilgi qishki Olimpiya o'yinlari natijalari: Xonimlar 1500 m, dan http://www.vancouver2010.com/; olingan 2010-02-19.