1912 yilgi yozgi Olimpiya o'yinlarida Shvetsiya - Sweden at the 1912 Summer Olympics
Shvetsiya 1912 yilgi yozgi Olimpiya o'yinlari | |
---|---|
XOQ kodi | SWE |
MOQ | Shvetsiya Olimpiya qo'mitasi |
Veb-sayt | www |
yilda Stokgolm | |
Raqobatchilar | 164 sport turi bo'yicha 444 (421 erkak va 23 ayol) |
Medallar 2-o'rinni egalladi |
|
Yozgi Olimpiada o'yinlari (umumiy nuqtai ) | |
Boshqa tegishli ko'rinishlar | |
1906 Interkalatsiyalangan o'yinlar |
Shvetsiya uchun mezbon xalq edi 1912 yilgi yozgi Olimpiya o'yinlari yilda Stokgolm. Sportning 16 turi bo'yicha 95 ta musobaqada 421 erkak va 23 ayol 444 raqib ishtirok etdi.[1]
Medalchilar
Sport bo'yicha natijalar
Suv sporti
Sho'ng'in
Suzish
Suv polosi
Jamoa | Tadbir | Chorak final | Yarim final | Finallar | Qayta ishlash 1 | Qayta ishlash 2 | Kumush gugurt | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Shvetsiya | Suv polosi | Frantsiya (FRA) V 7-2 | Buyuk Britaniya (GBR) L 6-3 | Oldinga bormadi | Alvido | Avstriya (AUT) V 8-1 | Belgiya (BEL) V 4-2 |
Chorak final
1912 yil 7-iyul | Shvetsiya | 7–2 | Frantsiya | Djurgårdsbrunnsviken |
R. Andersson 3, Bergqvist 3, ? | Maqsadlar | Dekoin, Provost |
Yarim final
1912 yil 11-iyul | Buyuk Britaniya | 6–3 | Shvetsiya | Djurgårdsbrunnsviken |
Uilkinson (3), Tepalik, Radmilovich, Bentem | Maqsadlar | R. Andersson (2), V. Andersson |
Ikkinchi bosqichni takrorlash
1912 yil 14-iyul | Shvetsiya | 8–1 | Avstriya | Djurgårdsbrunnsviken |
R. Andersson (3), Bergqvist (3), V. Andersson (2) | Maqsadlar | Sheff |
Kumush medal uchun bahs
1912 yil 16-iyul | Shvetsiya | 4–2 | Belgiya | Djurgårdsbrunnsviken |
Bergqvist (2), V. Andersson, R. Andersson | Maqsadlar | ?, ? |
Yengil atletika
107 nafar sportchi Shvetsiya sharafini himoya qildi.
Velosiped haydash
Yo'lda velosipedda harakatlanish
Velosipedchi | Tadbirlar | Yakuniy | |
---|---|---|---|
Natija | Rank | ||
Ernst Byörk | Ind vaqt sinovi | 12:00:49.4 | 51 |
Aleksis Ekstrem | Ind vaqt sinovi | 11:14:50.7 | 12 |
Erik Fribourg | Ind vaqt sinovi | 11:04:17.0 | 7 |
Verner Karlsson | Ind vaqt sinovi | 11:24:18.0 | 19 |
Karl Landsberg | Ind vaqt sinovi | Tugamadi | |
Xjalmar Levin | Ind vaqt sinovi | Tugamadi | |
Algot Lyon | Ind vaqt sinovi | 11:12:02.5 | 10 |
Karl Lundquist | Ind vaqt sinovi | Tugamadi | |
Ragnar Malm | Ind vaqt sinovi | 11:08:14.5 | 8 |
Henrik Moren | Ind vaqt sinovi | 11:21:31.9 | 15 |
Aksel Persson | Ind vaqt sinovi | 11:10:59.6 | 9 |
Arvid Pettersson | Ind vaqt sinovi | Tugamadi | |
Erik Fribourg Ragnar Malm Aksel Persson Algot Lyon | Jamoa vaqt sinovi | 44:35:33.6 |
Otliq
Chavandoz | Ot | Tadbirlar | Yakuniy | |
---|---|---|---|---|
Natija | Rank | |||
Nils Adlerkreut | Ilex | Sakrash | 181 | 6 |
Atout | Ind. Tekislash | 46.31 | 4 | |
Xans fon Bliksen-Finek | Maggi | Ind. Kiyinish | 32 | |
Gustaf Adolf Boltenstern | Neptun | Ind. Kiyinish | 21 | |
Karl Bond | Imperator | Ind. Kiyinish | 15 | |
Ernst Kasparsson | Kiriki | Sakrash | 181 | 6 |
Ermelin | Ind. Tekislash | 46.16 | 5 | |
Åke Hök | Mona | Sakrash | 170 | 22 |
Henrik Horn af Åminne | Omen | Ind. Tekislash | 45.85 | 10 |
Karl Kruckenberg | Kartush | Ind. Kiyinish | 51 | 8 |
Charlz Lyuenxaupt | Arno | Sakrash | 180 | 9 |
Gustaf Lewenhaupt | Meduza | Sakrash | 180 | 9 |
Aksel Nordlander | Lady artist | Ind. Tekislash | 46.59 | |
Karl Rozenblad | Miss Xastings | Ind. Kiyinish | 43 | 5 |
Oskar af Ström | Irlandiyalik Lass | Ind. Kiyinish | 47 | 6 |
Karl-Aksel Toren | Falken | Sakrash | 179 | 13 |
Gustaf Kilman Gustaf Lewenhaupt Xans fon Rozen Fredrik Rozenkrantz | Gatan Meduza Lord temir Drabant | Jamoa bilan sakrash | 545 | |
Nils Adlerkreut Ernst Kasparsson Henrik Horn af Åminne Aksel Nordlander | Atout Irmelin Omen Lady artist | Ind. Tekislash | 139.06 |
Qilichbozlik
Qilichboz | Tadbirlar | 1-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Natija | Basseyn joylashgan joy | Natija | Basseyn joylashgan joy | Natija | Basseyn joylashgan joy | Natija | Rank | ||
Gustaf Armgart | Folga | 4 yo'qotish | 6 | Oldinga bormadi | |||||
Saber | 0 g'alaba | 4 | Oldinga bormadi | ||||||
Gunnar Buss | Folga | 5 yo'qotish | 6 | Oldinga bormadi | |||||
Jorj Branting | Épée | 1 yo'qotish | 1 | 1 yo'qotish | 1 | 4 yo'qotish | 4 | Oldinga bormadi | |
Knut Enell | Épée | 4 yo'qotish | 5 | Oldinga bormadi | |||||
Ake Grönhagen | Épée | 5 yo'qotish | 6 | Oldinga bormadi | |||||
Nils Grönvall | Folga | 3 yo'qotish | 4 | Oldinga bormadi | |||||
Karl Xyort | Folga | 1 yo'qotish | 2 | 3 yo'qotish | 4 | Oldinga bormadi | |||
Aksel Yhncke | Folga | 2 yo'qotish | 2 | 3 yo'qotish | 4 | Oldinga bormadi | |||
Karl-Gustaf Klerk | Saber | 1 g'alaba | 4 | Oldinga bormadi | |||||
Gustaf Lindblom | Épée | 3 yo'qotish | 1 | 2 yo'qotish | 2 | 3 yo'qotish | 4 | Oldinga bormadi | |
Gunnar Lindxolm | Saber | 0 g'alaba | 4 | Oldinga bormadi | |||||
Sven Nordenstrom | Saber | 2 g'alaba | 3 | 4 yo'qotish | 5 | Oldinga bormadi | |||
Karl Personne | Folga | 4 yo'qotish | 6 | Oldinga bormadi | |||||
Saber | Alvido | 1 yo'qotish | 2 | 0 g'alaba | 6 | Oldinga bormadi | |||
Einar Sörensen | Épée | 1 yo'qotish | 1 | 1 yo'qotish | 1 | 1 yo'qotish | 1 | 3–4 | 5 |
Lui Sparre | Épée | 2 yo'qotish | 3 | 4 yo'qotish | 5 | Oldinga bormadi | |||
Helge Verner | Saber | 0 g'alaba | 5 | Oldinga bormadi | |||||
Shvetsiya | Jamoa epi | 1–0 | 1 | 3–0 | 1 | 1–2 | 4 | ||
Jamoa qilichi | 0–1 | 3 | Oldinga bormadi |
Futbol
Jamoa | Tadbir | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Finallar | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Shvetsiya | Futbol | Gollandiya (NED) L 4-3 | Oldinga bormadi | 9 |
16-tur
Gollandiya | 4 – 3 (a.e.t. ) | Shvetsiya |
---|---|---|
Buvi 28' 52' Vos 43' 91' | Svensson 3' 80' E. Byorjesson 62' |
Davomat: 14000 kishi
Gimnastika
Gimnast | Tadbirlar | Yakuniy | |
---|---|---|---|
Natija | Rank | ||
Shvetsiya | Jamoa, shved tizimi | 937.46 |
Zamonaviy pentatlon
Beshinchi sportchi | Tadbir | Otish | Suzish | Qilichbozlik | Otliq | Yengil atletika | Yakuniy | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rank | Rank | Rank | Rank | Rank | Xol | Rank | ||
Gösta brsbrink | Zamonaviy pentatlon | 1 | 4 | 15 | 7 | 1 | 28 | |
Erik Karlberg | Zamonaviy pentatlon | 8 | Tugamadi | |||||
Ake Grönhagen | Zamonaviy pentatlon | 18 | 5 | 1 | 1 | 10 | 35 | 4 |
Nils Häggström | Zamonaviy pentatlon | 13 | 15 | 18 | 20 | 2 | 68 | 12 |
Erik de Laval | Zamonaviy pentatlon | 7 | 13 | 11 | Tugamadi | |||
Jorj de Laval | Zamonaviy pentatlon | 2 | 3 | 10 | 3 | 12 | 30 | |
Patrik de Laval | Zamonaviy pentatlon | 5 | 17 | 13 | 17 | 20 | 72 | 14 |
Gustaf Lewenhaupt | Zamonaviy pentatlon | 24 | 12 | 19 | 15 | 4 | 74 | 17 |
Gösta Lilliehok | Zamonaviy pentatlon | 3 | 10 | 5 | 4 | 5 | 27 | |
Bror Mannstrom | Zamonaviy pentatlon | 14 | 14 | 16 | 2 | 9 | 55 | 7 |
Jeyms Stranne | Zamonaviy pentatlon | 11 | 9 | 3 | 8 | 11 | 42 | 6 |
Erik Versel | Zamonaviy pentatlon | 9 | 8 | 21 | 19 | 6 | 63 | 9 |
Eshkak eshish
Qayiqchi | Koks | Tadbirlar | Issiqlik | Chorak final | Yarim final | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Natija | Rank | Natija | Rank | Natija | Rank | Natija | Rank | |||
Einar Amunden Ragnar Bergstedt Gustaf Broberg Simon Ericsson Ivar Ryberg Anders Almqvist Arvid Svendel Leyv Sörvik | Gillis Ahlberg | Sakkiz | ? | ? | Oldinga bormadi | |||||
Gustaf Brunkman Mattsonga Sebastian Tamm Ted Vaxtmeyster Konrad Brunkman Uilyam Bruhn-Myuller Ture Rosvall Xerman Dalbek | Leo Uilkens | Sakkiz | Alvido | ? | ? | Oldinga bormadi | ||||
Tage Jonson Aksel Yoxansson Aksel Gabrielsson Charlz Gabrielsson | Wilhelm Brandes | Coxed to'rt, ingergers | ? | ? | Oldinga bormadi | |||||
Jon Lager Aksel Eriksson Ernst Vetstrand Gunnar Lager | Karl Sundxolm | To'rtta | ? | ? | Oldinga bormadi | |||||
Ture Rosvall Uilyam Bruhn-Myuller Konrad Brunkman Xerman Dalbek | Leo Uilkens | Coxed to'rt, ingergers | 7:51.5 | 1 | 7:39.2 | 1 | 7:56.9 |
Yelkanlar
Dengizchi | Qayiq | Tadbirlar | 1-poyga | 2-poyga | Yugurish | Yakuniy | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Ballar | Vaqt | Rank | Ballar | Vaqt | Rank | Xol | Rank | |||
Otto Ost Erik Sandberg Xarald Sandberg | Kerstin | 6 metrlik sinf | 2:44:54 | 6 | 0 | 2:26:44 | 3 | 1 | 2:42:32 | 1 | 1 | |
Per Bergman Dik Bergstrom Kurt Bergstrom Ugo Klason Folk Jonson Sigurd Kander Nils Lambi Erik Lindqvist Nils Persson Richard Selstrem | Ema Signe | 12 metrlik sinf | 3:24:13 | 2 | 3 | 3:48:06 | 2 | 3 | 6 | |||
Bertil Boten Byorn Boten Fred Forsberg Erland Linden Arvid Perslow Erik Uoller | Marga | 10 metrlik sinf | 4:01:11 | 4 | 0 | 3:50:30 | 4 | 0 | 0 | 4 | ||
Filip Ericsson Karl Hellstrom Pol Isberg Humbert Lunden Herman Nyberg Garri Rozensvar Erik Uollerius Xarald Uollin | Kiti | 10 metrlik sinf | 3:46:04 | 1 | 7 | 3:43:51 | 1 | 7 | 14 | |||
Ragnar Gripe Thorsten Grönfors Emil Xagstrom Gunnar Mnsson Fritz Syokvist Yoxan Syokvist | R. S. Y. C. | 8 metrlik sinf | 2:23:46 | 6 | 0 | 2:16:33 | 6 | 0 | 0 | 5 | ||
Edvin Xagberg Jonas Jonsson Olof Mark | Sass | 6 metrlik sinf | 2:37:01 | 3 | 1 | 2:30:24 | 4 | 0 | 2:44:11 | 2 | 1 | 4 |
Emil Henriques Bengt Heyman Alvar Tiel Herbert Vestermark Nils Vestermark | Sans Atout | 8 metrlik sinf | 2:16:40 | 2 | 3 | 2:16:04 | 4 | 0 | 2:26:44 | 2 | 3 |
Otish
Tennis
Sportchi | Tadbir | 64-tur | 32-tur | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Finallar | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Edit Arnxaym | Ochiq yakkalik | Alvido | Holmström (SWE ) V - 4-6, 6-4, 6-1 | Köring (GER ) L - 6-4, 6-3 | Byurstedt (YO'Q ) L - 6-2, 6-2 | 4 | ||
Yopiq yakkalik | Alvido | Xannam (GBR ) L - 7-5, 6-1 | Oldinga bormadi | 5 | ||||
Kurt Benkert | Ochiq yakkalik | Zborzil (AUT ) L - 6-2, 6-4, 1-6, 6-3 | Oldinga bormadi | 31 | ||||
Vollmar Bostrom | Ochiq yakkalik | Smit (YO'Q ) V - 6-2, 6-4, 6-1 | fon Salm (AUT ) L - 7-5, 6-4, 6-1 | Oldinga bormadi | 17 | |||
Yopiq yakkalik | Lowe (GBR ) L - 5-7, 6-4, 6-4, 6-4 | Oldinga bormadi | 16 | |||||
Ellen Brusewitz | Ochiq yakkalik | Cederschiöld (SWE ) L - 8-6, 8-6 | Oldinga bormadi | 7 | ||||
Margareta Cederschiolld | Ochiq yakkalik | Brusevits (SWE ) V - 8-6, 8-6 | Broquedis (FRA ) L - 6-1, 6-4 | Oldinga bormadi | 5 | |||
Yopiq yakkalik | Parton (GBR ) L - 6-0, 6-1 | Oldinga bormadi | 8 | |||||
Sigrid Fik | Ochiq yakkalik | Köring (GER ) L - 7-5, 6-3 | Oldinga bormadi | 7 | ||||
Yopiq yakkalik | Alvido | Holmström (SWE ) V - 6-1, 6-1 | Castenschiold (DEN ) L - 6-4, 6-4 | Parton (GBR ) L - 6-3, 6-3 | 4 | |||
Thorsten Grönfors | Ochiq yakkalik | Alvido | Ingerslev (DEN ) L - 6-1, 6-2, 6-2 | Oldinga bormadi | 17 | |||
Yopiq yakkalik | Alvido | Yovvoyi tabiat (ANZ ) L - 6-3, 6-3, 6-3 | Oldinga bormadi | 9 | ||||
Enni Xolmstrem | Ochiq yakkalik | Alvido | Arnxaym (SWE ) L - 4-6, 6-4, 6-1 | Oldinga bormadi | 5 | |||
Yopiq yakkalik | Alvido | Fick (SWE ) L - 6-1, 6-1 | Oldinga bormadi | 5 | ||||
Yoxan Kempe | Yopiq yakkalik | Xaynts (BOH ) V - 6-1, 6-4, 3-6, 6-3 | Gobert (FRA ) L - 6-1, 6-2, 7-5 | Oldinga bormadi | 9 | |||
Xakon Leffler | Ochiq yakkalik | Kitson (RSA ) L - 6-2, 6-1, 6-0 | Oldinga bormadi | 31 | ||||
Yopiq yakkalik | Gore (GBR ) L - 7-5, 6-4, 7-5 | Oldinga bormadi | 16 | |||||
Frans Möller | Ochiq yakkalik | Alvido | Kitson (RSA ) L - 6-2, 6-2, 6-3 | Oldinga bormadi | 17 | |||
Yopiq yakkalik | Karidiya (GBR ) L - 6-2, 7-5, 3-6, 6-4 | Oldinga bormadi | 16 | |||||
Karl Setteruoll | Ochiq yakkalik | Blom (NED ) V - 6-3, 6-3, 8-6 | Sumarokow (RUS ) L - 6-2, 6-3, 11-13, 6-2 | Oldinga bormadi | 17 | |||
Yopiq yakkalik | Alvido | Barret (GBR ) V - 4-6, 6-1, 6-4, 6-8, 6-4 | Lowe (GBR ) L - 6-4, 1-6, 6-3, 8-6 | Oldinga bormadi | 5 | |||
Lennart Silverstolpe | Yopiq yakkalik | Yovvoyi tabiat (ANZ ) L - 6-0, 6-1, 6-1 | Oldinga bormadi | 16 | ||||
Charlz Vennergren | Ochiq yakkalik | Zeman (BOH ) V - 6-1, 6-0, 6-0 | Rovsing (DEN ) V - 4-6, 9-7, 6-8, 6-1, 6-1 | fon Salm (AUT ) L - 6-3, 5-7, 7-5, 6-1 | Oldinga bormadi | 9 | ||
Yopiq yakkalik | Alvido | Lowe (GBR ) L - 6-4, 6-1, 6-4 | Oldinga bormadi | 9 | ||||
Edit Arnxaym Karl-Olof Naylen | Tashqi makon ikki baravar ko'payadi | Broquedis /Canet (FRA ) L - 6-2, 6-4 | Oldinga bormadi | 5 | ||||
Yopiq juftliklar | Aitchison /Barret (GBR ) L - 6-2, 6-4 | Oldinga bormadi | 7 | |||||
Kurt Benkert Vollmar Bostrom | Tashqi makon ikki baravar ko'payadi | Alvido | Alvido | Quvurlar /Zborzil (AUT ) L - 6-3, 4-6, 6-1, 6-1 | Oldinga bormadi | 5 | ||
Yopiq juftliklar | Alvido | Barret /Gore (GBR ) L - 7-5, 6-4, 6-1 | Oldinga bormadi | 5 | ||||
Margareta Cederschiolld Karl Kempe | Yopiq juftliklar | Alvido | Alvido | Dikson /Xannam (GBR ) L - 6-2, 6-2 | Fick /Settervol (SWE ) L -? | 4 | ||
Sigrid Fik Karl Setteruoll | Tashqi makon ikki baravar ko'payadi | Alvido | Grönfors /Holmström (SWE ) V - 8-6, 10-8 | Alvido | Köring /Schomburgk (GER ) L - 6-4, 6-0 | |||
Yopiq juftliklar | Alvido | Alvido | Aitchison /Gerbert Barret (GBR ) L - 3-6, 6-1, 6-2 | Cederschiöld /Kempe (SWE ) V -? | ||||
Thorsten Grönfors Enni Xolmstrem | Tashqi makon ikki baravar ko'payadi | Byursted /Langaard (YO'Q ) V - 6-4, 4-6, 7-5 | Fick /Settervol (SWE ) L - 8-6, 10-8 | Oldinga bormadi | 4 | |||
Ebba Xey Frans Möller | Yopiq juftliklar | Mavrogordato /Parton (GBR ) L - 6-3, 6-0 | Oldinga bormadi | 7 | ||||
Yoxan Kempe Karl Setteruoll | Yopiq juftliklar | Karidiya /Mavrogordato (GBR ) V - 6-4, 4-6, 6-8, 6-2, 6-3 | Alvido | Barret /Gore (GBR ) V - 4-6, 3-6, 6-1, 6-4, 6-3 | Germot /Gobert (FRA ) L - 6-4, 12-14, 6-2, 6-4 | |||
Frans Möller Thorsten Grönfors | Tashqi makon ikki baravar ko'payadi | Heyden /Spiess (GER ) L - 3-6, 6-4, 6-2, 4-6, 6-1 | Oldinga bormadi | 15 | ||||
Karl-Olof Naylen Charlz Vennergren | Tashqi makon ikki baravar ko'payadi | Madsen /Tayssen (DEN ) V - 6-1, 6-2, 6-4 | Kitson /Winslow (RSA ) V - 6-3, 7-5, 6-1 | Oldinga bormadi | 5 | |||
Yopiq juftliklar | Lowe /Lowe (GBR ) L - 9-7, 11-9, 6-2 | Oldinga bormadi | 7 |
Arqon tortish o'yini
Sportchi | Tadbir | Finallar | Rank |
---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | |||
Arvid Andersson Adolf Bergman Yoxan Edman Erik Algot Fredriksson Karl Jonsson Erik Larsson Avgust Gustafsson Gerbert Lindstrem | Arqon tortish o'yini | Buyuk Britaniya (GBR) V - 2-0 |
Kurash
Polvon | Tadbir | Birinchi davra | Ikkinchi davra | Uchinchi tur | To'rtinchi tur | Beshinchi tur | Oltinchi tur | Ettinchi tur | Yakuniy | Rank | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Opp. Natija | Opp. Natija | Opp. Natija | Opp. Natija | Opp. Natija | Opp. Natija | Opp. Natija | Uchrashuv A opp. Natija | Uchrashuv B opp. Natija | Uchrashuv C opp. Natija | |||
Anders Ahlgren | G-R engil og'ir | Alvido | Martin (FRA ) G'olib Kristensen (DEN ) G'olib | Lind (FIN ) G'olib | Gardini (ITA ) G'olib | Lindberg (FIN ) G'olib | Alvido | Varga (HUN ) G'olib | Alvido | Bohling (FIN ) Chizish | ||
Bruno Okesson | G-R tuklari | Hestdahl (YO'Q ) Yo'qotish # 1 | Teylor (GBR ) G'olib | Chekilgan | Oldinga bormadi | 19 | ||||||
Karl-Georg Andersson | G-R tuklari | Xansen (DEN ) G'olib | Schärer (AUT ) Yo'qotish # 1 | Pereyra (POR ) G'olib | Koskelo (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 12 | |||||
Yoxan Andersson | G-R engil og'ir | Kopřiva (BOH ) G'olib | Pikker (RUS ) G'olib | Lange (GER ) Yo'qotish # 1 | Varga (HUN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | Oldinga bormadi | 10 | ||||
Maurits Andersson | G-R o'rta | To'siq (FRA ) G'olib | Carcereri (ITA ) G'olib | Lundshteyn (FIN ) Yo'qotish # 1 | Asikainen (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 11 | |||||
Arvid Bekman | G-R tuklari | Lasanen (FIN ) Yo'qotish # 1 | Gullaksen (YO'Q ) G'olib | Arneson (YO'Q ) G'olib | Kangalar (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 12 | |||||
Teodor Bergqvist | G-R o'rta | Miskey (HUN ) Yo'qotish # 1 | Klayn (RUS ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 26 | |||||||
Ugo Byorklund | G-R nuri | Felps (GBR ) G'olib | Gekkel (GER ) Yo'qotish # 1 | Kolehmaynen (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 23 | ||||||
Teodor Dalberg | G-R o'rta | Vesterlund (FIN ) Yo'qotish # 1 | Siewierow (RUS ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 26 | |||||||
Karl Ekman | G-R engil og'ir | Varga (HUN ) Yo'qotish # 1 | Lindberg (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | Oldinga bormadi | 19 | ||||||
Edvin Faltstom | G-R o'rta | Antonopulos (GRE ) G'olib | Kokotovitsch (AUT ) G'olib | Merkle (GER ) Yo'qotish # 1 | Gargano (ITA ) G'olib | Jokinen (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 7 | ||||
Bror Flygare | G-R nuri | Halik (BOH ) G'olib | Radvany (HUN ) Yo'qotish # 1 | Chekilgan | Oldinga bormadi | 29 | ||||||
Ragnar Fogelmark | G-R engil og'ir | Salila (FIN ) Yo'qotish # 1 | Eriksen (DEN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | Oldinga bormadi | 19 | ||||||
Aksel Frank | G-R o'rta | Aleksandr Siewierow (RUS ) G'olib | Vesterlund (FIN ) G'olib | Totuschek (AUT ) Yo'qotish # 1 | Chekilgan | Oldinga bormadi | 11 | |||||
Kler Yoxansson | G-R o'rta | Totuschek (AUT ) G'olib | Tirkkonen (FIN ) G'olib | Siewierow (RUS ) G'olib | Lundshteyn (FIN ) G'olib | Asikainen (FIN ) Yo'qotish # 1 | Jokinen (FIN ) G'olib | Åberg (FIN ) G'olib | Alvido | Asikainen (FIN ) G'olib | Klayn (RUS ) G'olib | |
Frits Yoxansson | G-R o'rta | Xansen (DEN ) G'olib | Somogyi (HUN ) G'olib | Tirkkonen (FIN ) Yo'qotish # 1 | Holm (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 11 | |||||
Ugo Yoxansson | G-R tuklari | Andersen (GER ) G'olib | Lisson (AQSH ) G'olib | Gerstekker (GER ) Yo'qotish # 1 | Pongrach (HUN ) G'olib | Lasanen (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 14 | ||||
Martin Jonsson | G-R nuri | Shandor (HUN ) Yo'qotish # 1 | Saeurxöfer (GER ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 29 | |||||||
Devid Karlsson | G-R og'ir | Saarela (FIN ) Yo'qotish # 1 | Pelander (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | Oldinga bormadi | 12 | ||||||
Karl Karlsson | G-R tuklari | Pavlovich (RUS ) Yo'qotish # 1 | Beranek (BOH ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 26 | |||||||
Garri Larsson | G-R tuklari | Shteyn (GER ) G'olib | Kangalar (FIN ) G'olib | Ankondinow (RUS ) G'olib | Lasanen (FIN ) Yo'qotish # 1 | Leyvonen (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 9 | ||||
Frans Lindstrand | G-R og'ir | Gerstmans (BEL ) G'olib | Olin (FIN ) Yo'qotish # 1 | Saarela (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | Oldinga bormadi | 9 | |||||
Karl Lund | G-R nuri | Gekkel (GER ) G'olib | Felps (GBR ) G'olib | Tanttu (FIN ) Yo'qotish # 1 | Kolehmaynen (FIN ) G'olib | Alvido | Vikstrom (FIN ) G'olib | Radvany (HUN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 4 | ||
Gustaf Malmstrem | G-R nuri | Urvikko (FIN ) G'olib | Tirkkonen (FIN ) G'olib | Markus (HUN ) G'olib | Baliqchi (AUT ) G'olib | Vikstrom (FIN ) G'olib | Vare (FIN ) Yo'qotish # 1 | Alvido | Alvido | Mattiasson (SWE ) G'olib | Vare (FIN ) Yo'qotish | |
Edvin Mattiasson | G-R nuri | Dumrauf (GER ) G'olib | Kabal (FRA ) G'olib | Vikstrom (FIN ) Yo'qotish # 1 | Orosz (HUN ) G'olib | Lofthus (YO'Q ) G'olib | Balej (BOH ) G'olib | Alvido | Vare (FIN ) Yo'qotish | Malmstrem (SWE ) Yo'qotish | Alvido | |
Viktor Melin | G-R o'rta | Lundshteyn (FIN ) Yo'qotish # 1 | Chekilgan | Oldinga bormadi | 26 | |||||||
Ernst Nilsson | G-R engil og'ir | Kristensen (DEN ) Yo'qotish # 1 | Kopřiva (BOH ) G'olib | Gardini (ITA ) G'olib | Lindberg (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | Oldinga bormadi | 10 | ||||
Yoxan Nilsson | G-R nuri | Saeurxöfer (GER ) G'olib | Shandor (HUN ) G'olib | Lofthus (YO'Q ) G'olib | Vikstrom (FIN ) Yo'qotish # 1 | Salonen (FIN ) G'olib | Radvany (HUN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 6 | |||
Erik Öberg | G-R tuklari | Teylor (GBR ) G'olib | Hestdahl (YO'Q ) G'olib | Leyvonen (FIN ) Yo'qotish # 1 | Pavlovich (RUS ) G'olib | Lehmusvirta (FIN ) G'olib | Haapanen (FIN ) G'olib | Lasanen (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 4 | ||
Sven Ohlsson | G-R o'rta | Sint (NED ) Yo'qotish # 1 | Miskey (HUN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 26 | |||||||
Evald Persson | G-R tuklari | Gullaksen (YO'Q ) Yo'qotish # 1 | Lasanen (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 26 | |||||||
Richard Rydstrom | G-R nuri | Orosz (HUN ) Yo'qotish # 1 | Vikstrom (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 29 | |||||||
Alrik Sandberg | G-R og'ir | Lindfors (FIN ) Yo'qotish # 1 | Pelander (FIN ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | Oldinga bormadi | 12 | ||||||
Gottfrid Svenson | G-R nuri | Leytinen (FIN ) Yo'qotish # 1 | Fridlund (YO'Q ) G'olib | Radvany (HUN ) G'olib | Balej (BOH ) Yo'qotish # 2 | Oldinga bormadi | 16 |
Adabiyotlar
- ^ "Shvetsiya 1912 yilgi Stokgolmdagi yozgi o'yinlarda". sport-reference.com. Arxivlandi asl nusxasi 2020 yil 17 aprelda. Olingan 8 noyabr 2014.