2002 yilgi Osiyo o'yinlarida suzish - erkaklar 4 × 100 metrga erkin usulda estafeta - Swimming at the 2002 Asian Games – Mens 4 × 100 metre freestyle relay - Wikipedia
Erkaklar o'rtasida 4 × 100 metrga erkin usulda estafeta 2002 yilgi Osiyo o'yinlarida | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Joy | Sajik suzish havzasi | ||||||
Sana | 2 oktyabr | ||||||
Raqobatchilar | 9 millatdan 43 nafari | ||||||
Medalchilar | |||||||
| |||||||
Suzish da 2002 yilgi Osiyo o'yinlari | ||
---|---|---|
Erkin uslub | ||
50 m | erkaklar | ayollar |
100 m | erkaklar | ayollar |
200 m | erkaklar | ayollar |
400 m | erkaklar | ayollar |
800 m | ayollar | |
1500 m | erkaklar | |
Orqa suzish | ||
100 m | erkaklar | ayollar |
200 m | erkaklar | ayollar |
Ko'krak urish | ||
100 m | erkaklar | ayollar |
200 m | erkaklar | ayollar |
Kelebek | ||
100 m | erkaklar | ayollar |
200 m | erkaklar | ayollar |
Shaxsiy aralash | ||
200 m | erkaklar | ayollar |
400 m | erkaklar | ayollar |
Erkin uslubdagi estafeta | ||
4 × 100 m | erkaklar | ayollar |
4 × 200 m | erkaklar | ayollar |
Medley estafetasi | ||
4 × 100 m | erkaklar | ayollar |
Erkaklar 4 × 100 metrga erkin uslub o'rni suzish da raqobat 2002 yilgi Osiyo o'yinlari yilda Pusan 2 oktyabr kuni bo'lib o'tdi Sajik suzish havzasi.
Jadval
Hamma vaqtlar Koreyaning standart vaqti (UTC + 09: 00 )
Sana | Vaqt | Tadbir |
---|---|---|
2002 yil 2 oktyabr, chorshanba | 10:00 | Issiqlik |
19:00 | Yakuniy |
Yozuvlar
Ushbu musobaqadan oldin mavjud dunyo, Osiyo va o'yinlarning rekordlari quyidagicha edi.
Jahon rekordi | Avstraliya | 3:13.67 | Sidney, Avstraliya | 16 sentyabr 2000 yil |
Osiyo rekordlari | Yaponiya | 3:22.01 | Fukuoka, Yaponiya | 2001 yil 22-iyul |
Games Record | Yaponiya | 3:23.80 | Xirosima, Yaponiya | 6 oktyabr 1994 yil |
Natijalar
Issiqlik
Rank | Issiqlik | Jamoa | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | 1 | Xitoy (CHN) | 3:23.88 | |
Xuang Shaohua | 50.36 | gr | ||
Jin Xao | 51.06 | |||
Shi Cheng | 51.54 | |||
Chen Zuo | 50.92 | |||
2 | 2 | Yaponiya (JPN) | 3:25.86 | |
Yoshihiro Okumura | 50.93 | |||
Yosuke Ichikava | 51.36 | |||
Jiro Miki | 52.40 | |||
Naoki Nagura | 51.17 | |||
3 | 1 | Qozog'iston (KAZ) | 3:26.89 | |
Andrey Kvassov | 51.60 | |||
Igor Sitnikov | 51.11 | |||
Vyacheslav Titarenko | 51.93 | |||
Oleg Shteynikov | 52.25 | |||
4 | 2 | Janubiy Koreya (KOR) | 3:27.75 | |
Sung Min | 51.34 | |||
Li Yong-uk | 52.65 | |||
Park Kyong-ho | 52.16 | |||
Kim Min-suk | 51.60 | |||
5 | 2 | O'zbekiston (UZB) | 3:31.50 | |
Petr Vasilev | 53.71 | |||
Ravil Nachaev | 51.58 | |||
Albert Galyautdinov | 53.47 | |||
Oleg Puxnatiy | 52.74 | |||
6 | 2 | Gonkong (HKG) | 3:35.09 | |
Kennet Doo | 53.22 | |||
Vong Kvok Key | 55.33 | |||
Charlz Szeto | 53.87 | |||
Harbet Fu | 52.67 | |||
7 | 1 | Singapur (Gunoh) | 3:36.58 | |
Ng Cheng Xun | 55.84 | |||
Gari Tan | 53.55 | |||
Jerald Koh | 54.21 | |||
Mark Chay | 52.98 | |||
8 | 2 | Makao (MAC) | 3:44.87 | |
Viktor Vong | 54.39 | |||
Tan Chon to'plami | 54.75 | |||
Ma Chan Vay | 57.62 | |||
Lou Keng Ip | 58.11 | |||
9 | 1 | Mo'g'uliston (MGL) | 3:57.05 | |
Bayar-Erdeniin Sonin-Erdene | 1:01.00 | |||
Andryein Tamir | 58.01 | |||
Ganboldin Urnultsayxon | 59.84 | |||
Ganaagiin Galbadrax | 58.20 |
Yakuniy
Rank | Jamoa | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|
Xitoy (CHN) | 3:21.07 | AR | |
Xuang Shaohua | 50.70 | ||
Jin Xao | 50.63 | ||
Chen Zuo | 50.02 | ||
Liu Yu | 49.72 | ||
Yaponiya (JPN) | 3:23.43 | ||
Naoki Nagura | 51.48 | ||
Yoshihiro Okumura | 50.06 | ||
Daisuke Xosokava | 50.67 | ||
Xiroaki Akebe | 51.22 | ||
Janubiy Koreya (KOR) | 3:23.58 | ||
Sung Min | 51.40 | ||
Koh Yun Xo | 50.61 | ||
Kim Min-suk | 50.65 | ||
Xan Kyu-chul | 50.92 | ||
4 | Qozog'iston (KAZ) | 3:27.58 | |
Andrey Kvassov | 52.02 | ||
Igor Sitnikov | 51.45 | ||
Vyacheslav Titarenko | 51.74 | ||
Oleg Shteynikov | 52.37 | ||
5 | O'zbekiston (UZB) | 3:29.62 | |
Ravil Nachaev | 51.84 | ||
Aleksandr Agafonov | 52.44 | ||
Petr Vasilev | 52.53 | ||
Oleg Puxnatiy | 52.81 | ||
6 | Gonkong (HKG) | 3:30.29 | |
Kennet Doo | 53.26 | ||
Mark Kvok | 51.85 | ||
Charlz Szeto | 52.94 | ||
Harbet Fu | 52.24 | ||
7 | Singapur (Gunoh) | 3:30.29 | |
Jerald Koh | 53.23 | ||
Gari Tan | 51.45 | ||
Ng Cheng Xun | 54.70 | ||
Mark Chay | 51.51 | ||
8 | Makao (MAC) | 3:30.29 | |
Tan Chon to'plami | 54.70 | ||
Viktor Vong | 53.69 | ||
Ma Chan Vay | 58.21 | ||
Lou Keng Ip | 57.62 |