Jeneva kantonidan Federal Majlis a'zolari ro'yxati - List of members of the Federal Assembly from the Canton of Geneva
Bu Federal Majlisning ikkala palatasi a'zolarining ro'yxati Jeneva Kanton.
Shtatlar Kengashi a'zolari
Kengash a'zosi (Partiya) | Saylov | Kengash a'zosi (Partiya) | ||
---|---|---|---|---|
Antuan Karteret Erkin Demokratik partiya 1848–1849 | Tayinlandi | Jeyms Fazi Erkin Demokratik partiya 1848–1849 | ||
Jan-Anri Dyuxal Erkin Demokratik partiya 1849–1850 | Ibrohim-L. Tourte Erkin Demokratik partiya 1849–1851 | |||
Filipp Kamperio Erkin Demokratik partiya 1850–1851 | ||||
Jan-Anri Dyuxal Erkin Demokratik partiya 1851–1853 | Jeyms Fazi Erkin Demokratik partiya 1851–1854 | |||
Jan-Adolf-Ch. Fontanel Erkin Demokratik partiya 1853–1853 | ||||
Jozef Jirard Erkin Demokratik partiya 1854–1854 | ||||
A.-Teodor Lissignol Erkin Demokratik partiya 1854–1855 | Teodor-Ami Piguet Dependant (rad. Diss.) (GE) 1854–1855 | |||
Fransua-Jyul Piket Mustaqil 1856–1856 | ||||
Jeyms Fazi Erkin Demokratik partiya 1856–1857 | Karl-Ch. Vogt Erkin Demokratik partiya 1856–1861 | |||
Jyul-J.-F.-M. Vuy Erkin Demokratik partiya 1857–1859 | ||||
Aleksandr Feliks Alméras Erkin Demokratik partiya 1860–1862 | ||||
Moisse Vautier Erkin Demokratik partiya 1861–1862 | ||||
Charlz-M. Friderich Erkin Demokratik partiya 1863–1863 | ||||
Filipp Kamperio Erkin Demokratik partiya 1863–1866 | Giyom-Anri Dyufur Konservativ 1863–1866 | |||
Jan Ch., Jon Braillard Erkin Demokratik partiya 1866–1869 | Ogyust-E. Turrettini Liberal partiya 1866–1870 | |||
Filipp Kamperio Erkin Demokratik partiya 1869–1870 | ||||
Karl-Ch. Vogt Erkin Demokratik partiya 1870–1871 | Gaspard-J. Zurlinden Erkin Demokratik partiya 1870–1872 | |||
Jeyms Fazi Erkin Demokratik partiya 1871–1872 | ||||
Charlz-Amedi Girod Partiya noma'lum 1872–1872 | ||||
Emil Kambessed Erkin Demokratik partiya 1872–1875 | J.-H.-Alfred Vaucher Erkin Demokratik partiya 1872–1876 | |||
B.-Benjamin Dufernex Erkin Demokratik partiya 1875–1878 | ||||
J.-Per Moriaud Erkin Demokratik partiya 1876–1878 | ||||
Gustav Ador Shveytsariya demokratlari 1878–1880 | J.-M.-Albert Vessel Liberal partiya 1878–1880 | |||
Jorj-S. Favon Erkin Demokratik partiya 1880–1881 | Moisse Vautier Erkin Demokratik partiya 1880–1881 | |||
B.-Benjamin Dufernex Erkin Demokratik partiya 1881–1883 | L. Adrien Lachenal Erkin Demokratik partiya 1881–1884 | |||
Mark Eridye Erkin Demokratik partiya 1883–1884 | ||||
P.-Aleksandr Gavard Erkin Demokratik partiya 1884–1891 | J.-Per Moriaud Erkin Demokratik partiya 1884–1890 | |||
Frederik-P. Mayiz Liberal partiya 1890–1892 | ||||
A.-Eduard Odier Liberal partiya 1891–1892 | ||||
Eberxard A. Binder Erkin Demokratik partiya 1892–1893 | Mark Eridye Erkin Demokratik partiya 1892–1893 | |||
A.-Edouard Odier Liberal partiya 1893–1896 | M.-Eugène Richard Liberal partiya 1893–1914 | |||
P.-Aleksandr Gavard Erkin Demokratik partiya 1896–1898 | ||||
M.-Eugène Ritzchel Erkin Demokratik partiya 1899–1899 | ||||
L. Adrien Lachenal Erkin Demokratik partiya 1900–1918 | ||||
Jak-S. Rutti Liberal partiya 1914–1922 | ||||
G.-Ph.-Anri Fazi Erkin Demokratik partiya 1918–1920 | ||||
Jan-C. Sigg Mustaqil 1921–1922 | ||||
Charlz Burklin Sotsial-demokratik partiya 1922–1928 | Aleksandr Moriaud Erkin Demokratik partiya 1922–1931 | |||
Jan-Martin Naf Union de défense iqtisodiy (GE) 1928–1931 | ||||
Charlz Burklin Sotsial-demokratik partiya 1931–1932 | Albert Malche Erkin Demokratik partiya 1931–1951 | |||
Ogyust-Eduar-Frederik Martin Liberal partiya 1933–1942 | ||||
Albert-Gustav Pikteti Liberal partiya 1942–1947 | ||||
Marsel Mayiz Liberal partiya 1947–1949 | ||||
Albert-Eduard Pikot Liberal partiya 1949–1955 | ||||
1951 | Adrien Lachenal Erkin Demokratik partiya 1951–1955 | |||
Viktor Gautier Liberal partiya 1955–1963 | 1955 | Fransua Perrard Erkin Demokratik partiya 1955–1963 | ||
1959 | ||||
Erik Choysi Liberal partiya 1963–1971 | 1963 | Alfred Borel Erkin Demokratik partiya 1963–1971 | ||
1967 | ||||
Olivier Reverdin Liberal partiya 1971–1979 | 1971 | Lise Jirardin Erkin Demokratik partiya 1971–1975 | ||
1975 | Villi Donze Sotsial-demokratik partiya 1975–1983 | |||
Monika Bauer-Lagier Liberal partiya 1979–1987 | 1979 | |||
1983 | Robert Dyukret Erkin Demokratik partiya 1983–1991 | |||
André Gautier Liberal partiya 1987–1991 | 1987 | |||
Gilbert Koutau Liberal partiya 1991–1995 | 1991 | Gilles Petitpierre Erkin Demokratik partiya 1991–1995 | ||
Christiane Brunner Sotsial-demokratik partiya 1995–2007 | 1995 | Fransua Saudan Erkin Demokratik partiya 1995–2007 | ||
1999 | ||||
2003 | ||||
Liliane Maury Pasquier Sotsial-demokratik partiya 2007 yil - hozirgi kunga qadar | 2007 | Robert Kramer Yashil partiya 2007–2019 | ||
2011 | ||||
2015 | ||||
Karlo Sommaruga Yashil partiya 2019 yil - hozirgi kunga qadar | 2019 | Liza Mazzone Yashil partiya 2019 yil - hozirgi kunga qadar |
Milliy kengash a'zolari
Kengash a'zosi | Partiya | Muddat boshlanishi | Muddat tugashi | |
---|---|---|---|---|
Aleksandr Feliks Alméras | FDP / PRD | 1848 | 1854 | |
Jan-Jak Kastoldi | FDP / PRD | 1848 | 1851 | |
Jozef Jirard | FDP / PRD | 1848 | 1851 | |
Filipp Kamperio | FDP / PRD | 1851 | 1863 | |
Ibrohim-L. Tourte | FDP / PRD | 1851 | 1854 | |
Jan-Jak Darier | Konservativ | 1854 | 1857 | |
Giyom-Anri Dyufur | Konservativ | 1854 | 1857 | |
Jan-Jak Challet-Venel | FDP / PRD | 1857 | 1864 | |
Jeyms Fazi | FDP / PRD | 1857 | 1866 | |
Moisse Vautier | FDP / PRD | 1863 | 1866 | |
Jyul-J.-F.-M. Vuy | FDP / PRD | 1863 | 1866 | |
Charlz-M. Friderich | FDP / PRD | 1864 | 1872 | |
Filipp Kamperio | FDP / PRD | 1866 | 1869 | |
Fransua-Jyul Piket | Ind. | 1866 | 1872 | |
J.-M.-Albert Vessel | LPS / PLS | 1866 | 1869 | |
Antuan Karteret | FDP / PRD | 1869 | 1878 | |
Moisse Vautier | FDP / PRD | 1869 | 1878 | |
Jan-Jak Challet-Venel | FDP / PRD | 1872 | 1878 | |
Gyustav-Jyul piketi | Ind. | 1872 | 1874 | |
Charlz-L. Chalumeo | FDP / PRD | 1875 | 1878 | |
Artur Chenevier | Konservativ | 1878 | 1884 | |
G.-Fransua-Isaak meri | FDP / PRD | 1878 | 1881 | |
Gyustav-Jyul piketi | Ind. | 1878 | 1881 | |
Karl-Ch. Vogt | FDP / PRD | 1878 | 1881 | |
Antuan Karteret | FDP / PRD | 1881 | 1889 | |
Jorj-S. Favon | FDP / PRD | 1881 | 1893 | |
J.-Per Moriaud | FDP / PRD | 1881 | 1884 | |
Moisse Vautier | FDP / PRD | 1881 | 1884 | |
Jan-Etyen Dyufur | LPS / PLS | 1884 | 1893 | |
L. Adrien Lachenal | FDP / PRD | 1884 | 1892 | |
Gyustav-Jyul piketi | Ind. | 1884 | 1887 | |
P.-M. Ernest Piket | LPS / PLS | 1887 | 1890 | |
Gustav Ador | LPS / PLS | 1889 | 1902 | |
M.-Eugène Richard | LPS / PLS | 1890 | 1893 | |
Louis Charrière | FDP / PRD | 1893 | 1896 | |
P.-M. Ernest Piket | LPS / PLS | 1893 | 1893 | |
F.-Aleksandr Ramu | LPS / PLS | 1893 | 1896 | |
Jak-S. Rutti | LPS / PLS | 1893 | 1896 | |
Jorj-S. Favon | FDP / PRD | 1894 | 1902 | |
G.-Ph.-Anri Fazi | FDP / PRD | 1896 | 1899 | |
Alfred-L. Vinsent | FDP / PRD | 1896 | 1906 | |
A.-Eduard Odier | LPS / PLS | 1897 | 1899 | |
M.-Eugène Ritzchel | FDP / PRD | 1899 | 1902 | |
Aleksandr Triquet | FDP / PRD | 1899 | 1902 | |
Gustav Ador | LPS / PLS | 1902 | 1917 | |
Mark-Jozef Bonnet | FDP / PRD | 1902 | 1908 | |
G.-Ph.-Anri Fazi | FDP / PRD | 1902 | 1918 | |
J.-P.-Teodor Fontana | Konservativ | 1902 | 1907 | |
A.-Eduard Odier | LPS / PLS | 1902 | 1906 | |
Jak-S. Rutti | LPS / PLS | 1902 | 1911 | |
M.-Eugène Ritzchel | FDP / PRD | 1906 | 1908 | |
Tehedor-E.-B. Turrettini | LPS / PLS | 1906 | 1911 | |
Alfred P. V. Georg | LPS / PLS | 1907 | 1911 | |
Fransua Besson | FDP / PRD | 1908 | 1910 | |
Jyul-F. Perréard | FDP / PRD | 1908 | 1911 | |
M.-Eugène Ritzchel | FDP / PRD | 1910 | 1914 | |
Viktor-Mark Charbonnet | FDP / PRD | 1911 | 1914 | |
L.-Firmin Ody | Konservativ | 1911 | 1920 | |
Mark-Ernest Piter | FDP / PRD | 1911 | 1919 | |
Jan-C. Sigg | SP / PS | 1911 | 1919 | |
J.-Lui Uillemin | FDP / PRD | 1911 | 1917 | |
Albert-Eduard Maunoir | LPS / PLS | 1914 | 1929 | |
Horace Micheli | LPS / PLS | 1914 | 1919 | |
Frederik-Jyul De Rabours | LPS / PLS | 1917 | 1925 | |
Jon-Mark Rochayx | FDP / PRD | 1917 | 1943 | |
Edouard Ch. Shtaynets | LPS / PLS | 1918 | 1919 | |
Leon Nikol | SP / PS | 1919 | 1941 | |
Emil Nikolet | SP / PS | 1919 | 1921 | |
B.-Marius Stessel | FDP / PRD | 1919 | 1922 | |
Jyul-Eduard Gottret | Konservativ | 1920 | 1947 | |
J.-Lui Uillemin | FDP / PRD | 1920 | 1922 | |
Jak Diker | SP / PS | 1922 | 1925 | |
Ernest Joray | SP / PS | 1922 | 1922 | |
Adrien Lachenal | FDP / PRD | 1922 | 1951 | |
Horace Micheli | LPS / PLS | 1922 | 1928 | |
Charlz Rosselet | SP / PS | 1922 | 1945 | |
Pol Logoz | UDE | 1925 | 1930 | |
Albert-Lui Neyn | SP / PS | 1925 | 1928 | |
Frederik-Jyul De Rabours | LPS / PLS | 1928 | 1928 | |
Jak Diker | SP / PS | 1928 | 1941 | |
Fransua-Jyul Mishel | LPS / PLS | 1928 | 1929 | |
Gabriel Bonnet | LPS / PLS | 1929 | 1931 | |
Frederik-Jyul De Rabours | LPS / PLS | 1929 | 1929 | |
Edouard Ch. Shtaynets | LPS / PLS | 1929 | 1935 | |
Devid Revaclier | UDE | 1931 | 1931 | |
Fransua Jozef Rossiaud | SP / PS | 1931 | 1933 | |
André Ehrler | SP / PS | 1933 | 1933 | |
Fransua Jozef Rossiaud | SP / PS | 1934 | 1935 | |
Teodor Oubert | LPS / PLS | 1935 | 1939 | |
Albert-Eduard Pikot | LPS / PLS | 1935 | 1949 | |
Fransua Perrard | FDP / PRD | 1939 | 1955 | |
Jorj-Pol Randon | FDP / PRD | 1941 | 1942 | |
Uilyam Rappard | LDU / LdI | 1941 | 1943 | |
Jorj Xoldenvang | LPS / PLS | 1942 | 1943 | |
Aymon de Senarclens | LPS / PLS | 1943 | 1955 | |
André Gvinand | FDP / PRD | 1943 | 1963 | |
Antuan Pugin | Konservativ | 1943 | 1947 | |
André Oltramare | SP / PS | 1946 | 1947 | |
Fernand Kottier | Konservativ | 1947 | 1959 | |
Marius Maillard | SP / PS | 1947 | 1947 | |
Leon Nikol | PdA / PST | 1947 | 1955 | |
Jan Vinsent | PdA / PST | 1947 | 1980 | |
Raymond Deonna | LPS / PLS | 1949 | 1951 | |
Jorj Borel | SP / PS | 1951 | 1967 | |
Alfred Borel | FDP / PRD | 1951 | 1963 | |
Charlz Primborgne | Konservativ | 1955 | 1975 | |
François Revaclier | FDP / PRD | 1955 | 1971 | |
Olivier Reverdin | LPS / PLS | 1955 | 1971 | |
Raymond Bertolet | SP / PS | 1963 | 1967 | |
Raymond Deonna | LPS / PLS | 1963 | 1972 | |
Yves Maitre | CCS | 1963 | 1966 | |
Anri Shmitt | FDP / PRD | 1963 | 1975 | |
Jan Babel | CCS | 1966 | 1967 | |
André Chavanne | SP / PS | 1967 | 1977 | |
Rojer Dafflon | PdA / PST | 1967 | 1984 | |
Alfred Gerig | LDU / LdI | 1967 | 1971 | |
Jan Zigler | SP / PS | 1967 | 1983 | |
Fernand Korbat | FDP / PRD | 1971 | 1979 | |
Gay Fontanet | CVP / PDC | 1971 | 1978 | |
François Peyrot | LPS / PLS | 1971 | 1975 | |
Nelly Viki | PdA / PST | 1971 | 1975 | |
André Gautier | LPS / PLS | 1972 | 1987 | |
Monika Bauer-Lagier | LPS / PLS | 1975 | 1979 | |
Gilbert Duboul | FDP / PRD | 1975 | 1983 | |
Xristian Grobet | SP / PS | 1975 | 1982 | |
Amélia Christinat | SP / PS | 1978 | 1987 | |
Robert Tochon | CVP / PDC | 1978 | 1983 | |
Gilbert Koutu | LPS / PLS | 1979 | 1991 | |
Gilles Petitpierre | FDP / PRD | 1979 | 1991 | |
Armand Magnin | PdA / PST | 1981 | 1987 | |
Rene Longet | SP / PS | 1982 | 1991 | |
Jak-Simon Eggli | LPS / PLS | 1983 | 1995 | |
Jan-Filipp Mayter | CVP / PDC | 1983 | 1995 | |
Loran Rebeaud | GPS / PES | 1983 | 1994 | |
Jan Revaclier | FDP / PRD | 1983 | 1987 | |
Mario Soldini | Vig. / GE | 1986 | 1987 | |
Dominik Dyukret | CVP / PDC | 1987 | 1995 | |
Jan-Mishel Gros | LPS / PLS | 1987 | 1995 | |
Gay-Olivier Segond | FDP / PRD | 1987 | 1990 | |
Jan Spielmann | PdA / PST | 1987 | 1995 | |
Jan Zigler | SP / PS | 1987 | 1995 | |
Jan Revaclier | FDP / PRD | 1990 | 1991 | |
Christiane Brunner | SP / PS | 1991 | 1995 | |
Jan-Nils de Dardel | SP / PS | 1991 | 1995 | |
Charlz Poncet | LPS / PLS | 1991 | 1995 | |
Piter Tshopp | FDP / PRD | 1991 | 1995 | |
Fabien Bugnon | GPS / PES | 1994 | 1995 | |
Jan-Nils de Dardel | SP / PS | 1995 | 2003 | |
Jon Dupraz | FDP / PRD | 1995 | 2003 | |
Jak-Simon Eggli | LPS / PLS | 1995 | 2007 | |
Xristian Grobet | 0 | 1995 | 2003 | |
Jan-Mishel Gros | LPS / PLS | 1995 | 1999 | |
Jan-Filipp Mayter | CVP / PDC | 1995 | 2005 | |
Liliane Maury Pasquier | SP / PS | 1995 | 2007 | |
Mariya Rot-Bernasconi | SP / PS | 1995 | 1999 | |
Jan Spielmann | PdA / PST | 1995 | 2003 | |
Piter Tshopp | FDP / PRD | 1995 | 1999 | |
Jan Zigler | SP / PS | 1995 | 1999 | |
Madeleine Bernasconi | FDP / PRD | 1999 | 2003 | |
Patris Mugni | GPS / PES | 1999 | 2003 | |
Barbara Polla | LPS / PLS | 1999 | 2003 | |
Jan-Klod Vodroz | CVP / PDC | 1999 | 2003 | |
Martine Brunschwig Graf | LPS / PLS | 2003 | 2011 | |
Jon Dupraz | FDP / PRD | 2003 | 2007 | |
Ueli Leuenberger | GPS / PES | 2003 | 2015 | |
Jak Pagan | SVP / UDC | 2003 | 2007 | |
André Reymond | SVP / UDC | 2003 | 2007 | |
Mariya Rot-Bernasconi | SP / PS | 2003 | 2015 | |
Karlo Sommaruga | SP / PS | 2003 | Amaldagi prezident | |
Per Vanek | AdG | 2003 | 2007 | |
Luc Barthassat | CVP / PDC | 2005 | 2013 | |
Hugues Hiltpold | FDP / PRD | 2007 | Amaldagi prezident | |
Antonio Xodjers | GPS / PES | 2007 | 2013 | |
Xristian Lyuscher | LPS / PLS | 2007 | Amaldagi prezident | |
Iv Nidegger | SVP / UDC | 2007 | Amaldagi prezident | |
André Reymond | SVP / UDC | 2007 | 2011 | |
Jan-Charlz Riel | SP / PS | 2007 | 2011 | |
Selin Amaudruz | SVP / UDC | 2011 | Amaldagi prezident | |
Mauro Poggiya | MCR | 2011 | 2013 | |
Manuel Tornare | SP / PS | 2011 | Amaldagi prezident | |
Giyom Barazzone | CVP / PDC | 2013 | Amaldagi prezident | |
Rojer Golay | MCR | 2013 | Amaldagi prezident | |
Anne Mahrer | GPS / PES | 2013 | 2015 | |
Lorens Fehlmann Riel | SP / PS | 2015 | Amaldagi prezident | |
Benoit Genecand | FDP / PLR | 2015 | Amaldagi prezident | |
Liza Mazzone | GPS / PES | 2015 | Amaldagi prezident |
Adabiyotlar
- "Qidiruv kengashi a'zolari". parlament.ch. Olingan 2018-07-15.