Thurgau kantonidan Federal Majlis a'zolari ro'yxati - List of members of the Federal Assembly from the Canton of Thurgau
Bu Federal Majlisning ikkala palatasi a'zolarining ro'yxati Thurgau Kanton.
Shtatlar Kengashi a'zolari
Kengash a'zosi (Partiya) | Saylov | Kengash a'zosi (Partiya) | ||
---|---|---|---|---|
Yoxann Karl Kappeler Partiya noma'lum 1848–1881 | Tayinlandi | Johann Baptist von Streng Liberal partiya 1848–1850 | ||
Yoxann Keller Liberal partiya 1850–1851 | ||||
Yakob Albrecht Liberal partiya 1851–1851 | ||||
K. Eduard Xaberlin Liberal partiya 1851–1855 | ||||
Yoxann Konrad Kern Liberal partiya 1855–1857 | ||||
K. Eduard Xaberlin Liberal partiya 1857–1860 | ||||
K. Eduard Xaberlin Liberal partiya 1860–1869 | ||||
Pol Nagel Liberal partiya 1869–1880 | ||||
Yoxannes Altvegg Erkin Demokratik partiya 1880–1888 | ||||
Jak. Albert Sherb Shveytsariya demokratlari 1881–1908 | ||||
Yoxann Ulrich Baumann Shveytsariya demokratlari 1889–1890 | ||||
Joh. Georg Leumann Erkin Demokratik partiya 1890–1918 | ||||
G. Adolf Deucher Shveytsariya demokratlari 1908–1910 | ||||
Albert Böhi Erkin Demokratik partiya 1910–1935 | ||||
A. Otto Aepli Erkin Demokratik partiya 1919–1921 | ||||
Rudolf Xuber Erkin Demokratik partiya 1921–1928 | ||||
1922 | ||||
1925 | ||||
1928 | Anton Shmid Paysanlar, hunarmandlar va burjua 1928–1935 | |||
1931 | ||||
Pol Altwegg Erkin Demokratik partiya 1935–1951 | 1935 | Eduard Pfister Paysanlar, hunarmandlar va burjua 1935–1939 | ||
1939 | Erix Ullmann Paysanlar, hunarmandlar va burjua 1939–1963 | |||
1943 | ||||
1947 | ||||
Yakob Myuller Erkin Demokratik partiya 1951–1967 | 1951 | |||
1955 | ||||
1959 | ||||
1963 | Geynrix Gertsog Paysanlar, hunarmandlar va burjua 1963–1979 | |||
Xans Munz Erkin Demokratik partiya 1967–1983 | 1967 | |||
1971 | ||||
1975 | ||||
1979 | Franko Matossi Shveytsariya Xalq partiyasi 1979–1987 | |||
Xaynts Moll Erkin Demokratik partiya 1983–1987 | 1983 | |||
Tomas Onken Sotsial-demokratik partiya 1987–1999 | 1987 | Xans Ulman Shveytsariya Xalq partiyasi 1987–1999 | ||
1991 | ||||
1995 | ||||
Filipp Sthelin Xristian-demokratik xalq partiyasi 1999–2011 | 1999 | Herman Burgi Shveytsariya Xalq partiyasi 1999–2011 | ||
2003 | ||||
2007 | ||||
Brigit Häberli-Koller Xristian-demokratik xalq partiyasi 2011 yil - hozirgi kunga qadar | 2011 | Roland Eberle Shveytsariya Xalq partiyasi 2011–2019 | ||
2015 | ||||
2019 | Yakob Stark Shveytsariya Xalq partiyasi 2019 yil - hozirgi kunga qadar |
Milliy kengash a'zolari
Saylov | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | Kengash a'zosi (Partiya) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1848 | Yoxann Konrad Kern (Liberal ) | Yoxann Georg Kreis (Liberal ) | Filipp Gotlib Labxardt (Liberal ) | Yoxann Georg Rauch (Liberal ) | 4 o'rindiq 1848–1863 | |||||||||
1851 | K. Eduard Xaberlin (Liberal ) | Yoxann Lyudvig Sulzberger (Liberal ) | ||||||||||||
1854 | Johann Baptist von Streng (Liberal ) | |||||||||||||
1857 | Yoxann Messmer (Liberal ) | |||||||||||||
1860 | ||||||||||||||
1863 | Jos.Fridolin Andervert (SD / DS ) | Yoxann Yoaxim Lyuti (Liberal ) | Augustin Ramsperger (Konservativ) | 5 o'rindiq 1863–1902 | ||||||||||
1865 | Filipp Gotlib Labxardt (Liberal ) | |||||||||||||
1866 | ||||||||||||||
1869 | Adolf K. V. Deucher (SD / DS ) | Yoxann Yakob Xaberlin (Liberal ) | Jak. Albert Sherb (SD / DS ) | |||||||||||
1872 | Severin Stoffel (SD / DS ) | |||||||||||||
1873 | Fr. Geynrix Xaberlin (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1875 | Gyustav Merkl (Liberal ) | |||||||||||||
1878 | ||||||||||||||
1879 | Adolf K. V. Deucher (SD / DS ) | |||||||||||||
1880 | Joh. Filipp Xeyts (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1881 | Yakob X. Baxman (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1883 | Yoxann Yakob Shumperlin (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1884 | ||||||||||||||
1887 | ||||||||||||||
1889 | Karl Alfred Fehr (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1890 | Iosif Anton Koch (Grut *) | |||||||||||||
1893 | ||||||||||||||
1896 | Adolf Germann (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1897 | Joh. Konrad Egloff (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1898 | Emil Hofmann (SD / DS ) | |||||||||||||
1899 | Karl Eigenmann (PAB) | |||||||||||||
1902 | Yakob Myuller (FDP / PRD ) | 6 o'rindiq 1902–1911 | ||||||||||||
1904 | Geynrix Xaberlin (FDP / PRD ) | Alfons fon Streng (Konservativ) | ||||||||||||
1905 | ||||||||||||||
1908 | ||||||||||||||
1911 | Oskar Ullmann (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1914 | Yakob Zingg (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1917 | ||||||||||||||
1919 | Otto Xyppli (SP / PS ) | |||||||||||||
1920 | A. Eduard Fehr (FDP / PRD ) | Yakob Meili (PAB) | ||||||||||||
1922 | Eduard Pfister (PAB) | |||||||||||||
1925 | ||||||||||||||
1927 | Johann Lymann (SD / DS ) | |||||||||||||
1928 | Avgust Rot (SP / PS ) | |||||||||||||
1931 | Yakob Zingg (PAB) | 6 o'rindiq 1931 - hozirgi kungacha | ||||||||||||
1935 | Karl Eder (Konservativ) | Avgust Rot (SP / PS ) | Otto Vartmann (PAB) | Alfred Myuller (FDP / PRD ) | ||||||||||
1939 | ||||||||||||||
1941 | Gotlib Mayer (SP / PS ) | |||||||||||||
1942 | Otto (katta) Gess (PAB) | |||||||||||||
1943 | Rudolf Shumperli (SP / PS ) | |||||||||||||
1947 | Avgust Rot (SP / PS ) | |||||||||||||
1951 | Albert Bauer (SP / PS ) | Valter Tuxshmid (FDP / PRD ) | ||||||||||||
1954 | Ernst Rodel (SP / PS ) | |||||||||||||
1955 | ||||||||||||||
1959 | Hermann Graf (FDP / PRD ) | Albert Shläpfer (FDP / PRD ) | ||||||||||||
1963 | Xanspeter Fischer (BP *) | Alfred Abegg (SP / PS ) | Jozef Xerder (CCS) | |||||||||||
1964 | Otto Keller (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1967 | Valter Ballmoos (PAB) | |||||||||||||
1968 | Alois Bommer (CCS) | |||||||||||||
1970 | Rolf Veber (SP / PS ) | |||||||||||||
1971 | Pol Tanner (SVP / UDC ) | Wilfried Naegeli (N) | ||||||||||||
1975 | Franko Matossi (SVP / UDC ) | Herman Vauauer (CVP / PDC ) | ||||||||||||
1979 | Pol Rutishauser (SVP / UDC ) | Xans Frei (CVP / PDC ) | Villi Messmer (FDP / PRD ) | |||||||||||
1983 | Ernst Muhlemann (FDP / PRD ) | Xans Ulman (SVP / UDC ) | ||||||||||||
1986 | Margrit Kamenzind (CVP / PDC ) | |||||||||||||
1987 | Piter Shmid (GPS / PES ) | Menga Danuser (SP / PS ) | Otto Xess (SVP / UDC ) | |||||||||||
1991 | Hansueli Raggenbass (CVP / PDC ) | |||||||||||||
1995 | J. Aleksandr Baumann (SVP / UDC ) | Uilfrid Ernest Gusset (0) | Jost Gross (SP / PS ) | |||||||||||
1999 | Verner Messmer (FDP / PRD ) | Piter Spuhler (SVP / UDC ) | Xansyorg Valter (SVP / UDC ) | |||||||||||
2003 | Brigit Häberli-Koller (CVP / PDC ) | |||||||||||||
2005 | Edith Graf-Litscher (SP / PS ) | |||||||||||||
2007 | ||||||||||||||
2011 | Tomas Bohni (GLP / PVL ) | Markus Hausammann (SVP / UDC ) | Xristian Lor (CVP / PDC ) | |||||||||||
2013 | Verena Gertsog (SVP / UDC ) | |||||||||||||
2015 | Herman Xess (FDP / PLR ) | |||||||||||||
2017 | Xansyorg Brunner (FDP / PLR ) | Diana Gutjahr (SVP / UDC ) | ||||||||||||
2019 | Kurt Egger (GP / PV ) | Manuel Strupler (SVP / UDC ) |
Adabiyotlar
- "Qidiruv kengashi a'zolari". parlament.ch. Olingan 2018-07-15.